Poslání a cíle

pospicová péčeHospic Anežky České v Červeném Kostelci pomáhá terminálně nemocným pacientům (s převážně onkologickým onemocněním) a jejich rodinám. Pacientům poskytuje individuální a celistvou péči a paliativní léčbu, která je zaměřena na kvalitu života.

Hospic podporuje pacientovy vztahy s rodinou a dalšími blízkými osobami. Nabízí jim ubytování i s pacientem, časově neomezené návštěvy, odborné poradenství i lidskou blízkost. Vedle lékařů, zdravotnického a pečovatelského personálu pomáhají pacientům i jejich doprovodům další členové hospicového týmu: sociální pracovnice, psychoterapeut, kněz a ochotní dobrovolníci a stážisté.

Na pomoc rodinám, které chtějí o své nemocné pečovat v domácím prostředí, provozuje hospic poradnu a půjčovnou zdravotnických pomůcek a v charitním edukačním centru jim nabízí vzdělávací programy zaměřené na teoretickou i praktickou stránku domácího ošetřovatelství.

V zařízení funguje čajovna, prodejna knih a levných oděvů.

Hospic Anežky České je prvním zařízením svého druhu v ČR. Jako modelové zařízení předává zkušenosti zájemcům o hospicovou péči z ČR i zahraničí.  

Cílem je

  • hospicová péčeaby pacienti žili co nejplněji až do poslední chvíle svého života, obklopeni osobami, pro které mají jedinečnou hodnotu
  • zaměření na uspokojování všech  4 okruhů potřeb pacienta - tělesných, duševních, sociálních a spirituálních
  • pomoc blízkým osobám pacienta, které pobývají s pacientem v hospici nebo o pacienta pečují v domácím prostředí.
  • úsilí o zmírnění dopadu ztráty na pozůstalé v případě smrti pacienta nabídkou osobní blízkosti zkušených pracovníků (korespondence, pravidelná setkání s pozůstalými, osobní návštěvy)
  • podpora péče o pacienty v domácím prostředí díky poradně s půjčovnou zdravotnických pomůcek a formou teoretického i praktického vzdělávání pečujících osob
  • vzdělávání odborníků a veřejnosti v problematice hospicové péče pořádáním seminářů a nabídkou stáží
  • podpora snahy o budování dalších zařízení paliativní péče.

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930