Světový den hospiců

Světový den hospiců

V sobotu 9. 10. je Světový den hospicové péče. V tento den věnujeme vzpomínku všem pacientům lůžkového i mobilního Hospice Anežky České.

světový den hospiců

„Naším posláním je činit pokání nejen za sebe, ale i pro druhé,“ řekl při svém kázání P. Jaroslav Brož, který při příležitosti tohoto svátku slavil mši svatou. Slavnostní mše s komorní účastí probíhala ve společenské místnosti Denního stacionáře a v jejím závěru byla vysvěcena celá budova, ve které je poskytována nejen služba stacionáře, ale i Charitní pečovatelská služba a Tísňová péče. Obě služby jsou v sousedství nově připravovanému zázemí pro další služby, včetně Mobilního hospice Anežky České a po dokončení tak vznikne Centrum denních a terénních služeb, celé zasvěcené sv. P. Piovi z Pietralcini, světci, který svůj život zasvětil službě nemocným a kajícím.

světový den hospiců

světový den hospiců

Světový den hospicové péče je pro nás příležitostí pohlédnout na uběhlé roky od založení prvního hospice v ČR a věnovat krátkou vzpomínku všem jeho pacientům, kterých jen v Červeném Kostelci bylo více než 10 000. Po těžkých začátcích se postupem času ukázalo, že hospicová péče má nejen smysl, ale i své nezastupitelné místo ve společnosti. I nadále je však třeba na její význam upomínat a péči rozvíjet, aby i do budoucna rostl počet umírajících, kteří nemusí v posledních chvílích trpět bolestmi a být odloučeni od svých blízkých.

Vzpomínáme nejen na zemřelé, ale i na všechny blízké pečující a pozůstalé, všem přejeme mnoho sil a děkujeme za setkání, které prostřednictvím hospice, třebaže někdy krátké, proběhlo.

„Pramen lásky je to, z čeho vychází služba bližním,“ řekl v závěru mše P. Brož. Děkujeme za jeho službu i slova, přejeme pevné zdraví a věříme, že charitní službu budeme nadále vykonávat na těchto principech, ze kterých charitní služba stojí.

světový den hospiců

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031