Projekt snížení energetické náročnosti budovy Hospice Anežky České

Projekt snížení energetické náročnosti budovy Hospice Anežky České

V souvislosti s hledáním komplexního řešení pro hospodaření s energiemi realizujeme v letošním roce projekt energetických úspor. Ten spočívá ve výměně oken, montáži nových fotovoltaických panelů na střechu hospice, náhradě svítidel za úspornější a instalaci rekuperace v hospicové kuchyni.

Výměna oken

V současné době jsou již stávající skleněné výplně nevyhovující. V zimě dostatečné netěsní a nezajišťují dostatečný tepelný komfort na pokojích.  V létě naopak nechrání před vnějším teplem v horkých dnech. Nová okna a skleněné výplně tyto zásadní problémy vyřeší. Výměna původních oken z let 1994-1996, balkónových
i vstupních dveří a prosklené stěny zimní zahrady výrazně přispěje k celkovému pohodlí pacientů hospice.

 
Výměna osvětlení

Výměna stávajícího osvětlení za nové, v podobě moderních led svítidel, významně přispěje k celkovým energetickým úsporám provozu hospice. Navíc nová svítidla budou vyzařovat příjemnější a přirozenější světlo.

 
Nová rekuperace v hospicové kuchyni

Původní vzduchotechnika již nesplňuje nároky na provoz moderní kuchyně. Během let se navýšila kapacita přípravy jídel a původní technologie nebyla dimenzována na aktuální zatížení kuchyňského provozu. Proto je nezbytné vzduchotechniku vyměnit a instalovat moderní rekuperaci, která za nižší náklady bude vyhovovat současným potřebám.

 
Doplnění střešní fotovoltaiky

Solární kolektory na ohřev vody byly na část střechy hospice namontovány již v roce 2011. Od té doby přinášejí úspory a instalace nových fotovoltaických panelů na volnou část střechy přinese další úspory.

 

Pro realizaci projektu žádáme o podporu od Státního fondu životního prostředí. Bude-li náš projekt schválen, získáme příspěvek, který pokryje část potřebných nákladů. Celková částka na realizaci energetických úspor činí téměř 9 milionů Kč. Pro dokončení projektu je však třeba hledat další možnosti financování, a to primárně od individuálních a firemních dárců, prostřednictvím nadačních příspěvků a žádostí o grantovou podporu.  

Návrh bez názvu (12)

 

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728