Představitelé Hnutí pro život navštívili Hospic

Domov svatého Josefa v Žirči a Hospic Anežky České hostil významnou mezinárodní návštěvu. Do České republiky v rámci svých misijních cest po světě zavítal prezident mezinárodní organizace Hnutí pro život, otec Shenan Boquet z Washingtonu, doprovázen výkonným ředitelem Hnutí pro život v Římě, otcem Francescem Giordanem.

Oba hosté zavítali při příležitosti svého pobytu v sobotu 2. března do Hospice Anežky České, kde společně slavili mši svatou a v jejím závěru otec Francesco posvětil obraz Panny Marie Guadalupské, patronky Hnutí pro život, který byl pořízen do hospicové kaple.
V týdnu od 4. do 7. března cestují oba zástupci Hnutí pro život na Slovensko, později v tomto měsíci do Moldávie a dalších zemí celého světa. Prosíme o modlitbu za jejich další cesty a činnost.
Hnutí pro život ČR je organizace usilující o obnovu společenského respektu ke každému nenarozenému dítěti. Zaměřuje se především na osvětovou činnost, poradenství a pomoc těhotným ženám či ženám po potratu.
V sobotu 27. dubna 2019 proběhne v Praze Národní pochod pro život a rodinu, akce pro povzbuzení společnosti a připomenutí významu rodiny. Pochod začíná mší svatou v katedrále sv. Víta a končí společným požehnáním na Václavském náměstí. Více informací na: pochodprozivot.cz