O hospicové péči

hospicová péčeHospicová péče je určena pro nemocné, u kterých byly vyčerpány všechny možnosti kauzální léčby,

  • především onkologického onemocnění,
  • pro pacienta jehož stav není stabilizován vzhledem k jeho jasně definovanému preterminálnímu nebo terminálnímu zdravotnímu stavu,
  • pro pacienta jehož potřeba odborné lékařské a ošetřovatelské péče překračuje možnosti domova.

Hospic poskytuje nemocnému paliativní, především symptomatickou léčbu a péči a současně se snaží uspokojit i jeho potřeby psychické, sociální a spirituální. Paliativní péče podporuje život, podporuje kvalitu života. Umírání a smrt považuje za normální proces. Smrt ničím neurychluje ani neoddaluje, mírní bolest a jiné symptomy. Nabízí podpůrný systém umožňující žít plně až do konce. Zahrnuje péči o rodinu nemocného, poradenství, podporu blízkých osob během doprovázení nemocného i po jeho smrti.

hospicová péčeKvalitní péče tedy může zajistit, že umírání nemusí být provázeno strachem, nesnesitelnou bolestí a utrpením. Pro zajištění kvalitní hospicové péče je ošetřující personál pečlivě vybírán a odborně vzděláván.

K otázce eutanazie máme v hospici velmi jednoznačně vyhraněný postoj. Pomáhat v umírání ANO, pomáhat k smrti NE. Myšlenka hospicové péče vychází z úcty k člověku jako jedinečné a neopakovatelné bytosti.

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31