Mobilnímu hospici pomůže sociální auto

Mobilnímu hospici pomůže sociální auto
V rámci projektu firmy Kompakt spol. s r.o. Pardubice s názvem „Sociální automobil“ budou 17. března ve 13 hodin v Hospici Anežky České slavnostně předány klíče od osobního automobilu Renault  Kangoo zástupcům Oblastní charity Červený Kostelec.  Na zakoupení automobilu pro potřeby Mobilního hospice Anežky České, střediska Oblastní charity, se podílelo 52 regionálních firem.  

„Mobilní hospic Anežky České poskytuje odbornou lékařskou a sesterskou péči formou návštěvní služby 24 hodin denně,“ říká Ing. Miroslav Wajsar, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec. „Nabízíme zde také podporu a pomoc sociálního pracovníka v otázkách souvisejících s péčí o umírajícího, podporu a pomoc psychologa, a to nejen pro nemocného, ale také pro pečující rodinu. V případě zájmu kontaktujeme duchovního,“ upřesňuje Ing. Wajsar a dodává: „Zaučujeme členy rodiny v ošetřování nemocného a zapůjčujeme zdravotní a kompenzační pomůcky. V mobilním hospici usilujeme o to, aby konec lidského života byl jeho pozitivním a důstojným završením, a to za předpokladu profesionální léčby bolesti, tlumení dalších příznaků onemocnění a za předpokladu, že nemocný nebude osamocen."

„Mobilní hospicová péče pomáhá nemocnému, aby mohl prožívat závěr svého života v domácím prostředí mezi svými nejbližšími, může se také jednat o následnou péči po propuštění z lůžkového hospice,“ říká RNDr. Jan Mach, zástupce ředitele pro ambulantní a terénní služby a dále informuje: „Doprava ošetřujícího personálu za nemocným byla dosud značným problémem. Proto velmi děkujeme všem firmám, které pomohly mobilnímu hospici zajistit potřebné auto.“

Eva Wagenknechtová, dne 15. 3. 2011

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930