Seznam článků

Ve středu 7. dubna zavítala do Hospice Anežky České vzácná návštěva. Senátor a zároveň hejtman královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v. se totiž rozhodl darovat pro potřeby lůžkového i mobilního hospice více než 900 kusů respirátorů a při té příležitosti také proběhlo jeho setkání s personálem a prohlídka hospice.

V pořadu Českého rozhlasu "Host ve studiu" vystoupila vrchní sestra Mobilního hospice Iva Valerová. O činnosti mobilního hospice, jeho smyslu, o aktuální situaci i o pacientech si povídala s Pavlou Kindernayovou.

Ani mrazivé počasí neodradilo delegaci z Hospice Anežky České a Mobilního Hospice Anežky České od návštěvy staveniště, kde již stojí obvodové zdi Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia. Skupinku "přísných kontrolorů provedli lidé nejpovolanější – investiční technik Jiří Prouza a zástupce ředitele pro investice Pavel Melichar. Ukázali jim prostory připravované Ambulance paliativní péče, Mobilního hospice, Charitní ošetřovatelské služby a Půjčovny zdravotnických pomůcek.

Péče o umírající se za času koronaviru změnila. Jako domácí hospic pomáháme ulevit nemocnicím, staráme se o pacienty, kteří už nemohou být dále hospitalizováni a jsou z nemocnic překládáni např. do léčeben dlouhodobě nemocných (LDN).

Letošní Tříkrálová sbírka je za námi a zaslouží si alespoň drobné zhodnocení. Netřeba nijak zvlášť připomínat, že situace v letošním roce vedla k pojetí tříkrálové sbírky netradičním způsobem – změny postihly prakticky všechny akce v minulém roce a ani sbírka nebyla výjimkou. I přesto je na místě říci, že i v letošním roce pro nás byla sbírka příjemným překvapením.

Při příležitosti 25 let od založení Hospice Anežky České proběhla v kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci slavnostní mše svatá na poděkování a za přímluvu o pracovníky hospice. Záznam z promluvy ředitele Oblastní charity, který zároveň působí jako místní jáhen si můžete prohlédnout zde, nebo na stránkách farnosti Červený Kostelec:

7. ročník je úspěšně za námi. Velmi nás těší, že i přes určitá omezení, která letošní akci provázela, zájem o akci přetrvává.

Velevážení obyvatelé Hospice a Pečovatelského domu u Jakuba, Kostelecké maškary přišly, aby vás srdečně pozdravily a poprosily vás, abyste povolení uděliti ráčili k návštěvě vašeho domu, což vaše království jest.
Při příležitosti světového dne nemocných 11. února navštívil Hospic Anežky České generální vikář pro Královéhradeckou diecézi, Mons. Mgr. Jan Paseka.

Již pojedenácté se v sobotu 9. listopadu konal v sokolovně v Červeném Kostelci charitní ples. Letošní výzdoba se tentokrát nesla v duchu benátského karnevalu. Navodit tematickou atmosféru velmi pomohl Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, jehož členové, oděni do dobových barokních kostýmů, již při příchodu vítali hosty ve foyer sokolovny. Témuž spolku vděčíme i za skvělé předtančení, které si vysloužilo bouřlivý potlesk. Moderování večera se ujala herečka Simona Babčáková a skupina Relax Band provázela hudbou účastníky plesu až do jeho závěru.

Facebookový rozcestník