Zprávy z hospice

zprávy

Hospic Anežky České pořádá řadu kulturních aktivit, které se odehrávají přímo v budově Hospice a jsou zpestřením pobytu těžce nemocných i jejich blízkých. Organizuje také řadu benefičních akcí, hudební a dramatických vystoupení pro širokou veřejnost, jejichž záměrem je nejen kulturní obohacení obyvatel v okruhu působnosti hospice, ale také získání chybějících prostředků na péči. Benefiční akce jsou také určitým prostředkem k vyjádření vděčnosti nejvýznamnějším podporovatelů Hospice.

Organizování benefičních akcí je vždy náročnou událostí, při které pravidelně pomáhají také dobrovolníci. Jedná se především o benefiční koncerty pořádané v Divadle J. K. Tyla, ale i v kostele sv. Jakuba Většího, v Žižkově sboru nebo v přírodním areálu v Červeném Kostelci. Hospic již tradičně realizuje říjnovou slavnost ke Světovému dni hospicové a paliativní péče, jejíž součástí je konference předních odborníků nejen z oboru paliativní péče. V rámci Světových dnů hospicové péče již tradičně pořádáme soutěž a prodejní výstavu rukodělných výrobků darovaných od jednotlivců i nejrůznějších organizací a spolků s názvem „Šikovné ruce pro hospic“. Podobně probíhá také velikonoční výstava.

Informace o všem dění v Hospici Anežky České naleznete v našich novinkáchčláncích a našem kalendáři.

Velmi děkujeme všem, kteří přispěli darem do sbírky. Děkujeme též všem koledníkům za jejich službu! Výsledky naleznete zde