Vernisáž výstavy jak douška pohody

Nevšední atmosféru mohli okusit všichni, kdo přišli v páteční podvečer 6. října do obřadní síně v Červeném Kostelci, kde se konala slavnostní vernisáž výstavy Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem. Výtěžek z prodeje výrobků je určen na nový sanitní vůz pro Hospic Anežky České. Zveme vás na výstavu, kde můžete nakoupit již vánoční dárky.

Nevšední atmosféru mohli okusit všichni, kdo přišli v páteční podvečer 6. října do obřadní síně v Červeném Kostelci, kde se konala slavnostní vernisáž výstavy Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem. Sotva vstoupili do místnosti, už bylo veselo. Lidová muzika Šmikuranda z České Skalice předvedla lidové písničky z Podorlicka a z Východních Čech. A to ne jen tak obyčejně, ale se vší parádou! Každý její člen zpíval s nakažlivou radostí a v kroji. Přítomní se tak mohli po uspěchaném týdnu nadýchnout doušku pohody, která provázela v dřívějších dobách vesnické veselice.

A pak už všichni s napětím očekávali, kdo získá ocenění za nejnápaditější výrobek. Do soutěže bylo přihlášeno 145 soutěžících, kteří darovali více jak 3tisíce výrobků. Mezi soutěžícími bylo osm dětí do 14 let - jako jednotlivců, mnoho dalších dětí se však zúčastnilo kolektivními pracemi za svoji třídu, školu či kroužek. Byla to:   Základní škola Hradební, Broumov, Dětský domov, Základní speciální škola a Praktická škola Jaroměř - kolektiv 1. třídy, Gymnázium Dvůr Králové nad Labem – třída 1. C., Základní škola Náchod - Drtinovo nám. - IV. A,  Estetický kroužek při ZŠ Náchod  tř. IV. A, Základní škola Náchod, Základní škola Trutnov 2, Mateřská školka Studánka Červený Kostelec a Základní a Mateřská škola Batňovice. Všem, kteří vedli děti při tvoření a motivovali je k dobročinnosti, patří vřelý dík.

Dalšími účastníky byly spolky dospělých:

Dům s pečovatelskou službou, Nové město nad Metují

Psychiatrická nemocnice Brno, denní stacionář

MKD Kralupy nad Vltavou (Jarmila Kolářová)

Patchworkový klub Chotěboř

Klub aktivních seniorů KLAS (František Kubát a Anna Kubátová) 41 výrobků

Klub parkinsoniků, Červený Kostelec

Dům dětí a mládeže Dobruška (Patchwork klub)

Klub Abrahám - Farnost Ústí nad Orlicí

Sociální služby Běchovice,

Domov důchodců Náchod

Domov odpočinku ve stáří Justýna

Nově se zúčastnil Český zahrádkářský svaz Malé Svatoňovice

a věrný od počátku Klub žen v Žacléři

Všem soutěžícím velmi děkujeme za jejich obětavost a štědrost.

Ocenění vyhlašovala již tradičně paní redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Romana Pacáková.

1. kategorie oděvy a oděvní doplňky

č. 48 Jana Hrubešová, Broumov – pletené svetry

2. kategorie umělecká díla a bytové doplňky

č. 138 Josef Pinkava, Červený Kostelec, obrazy olejomalba

č. 95 Ing. Blanka Kubátová, Červený Kostelec- Stolín -prostírání z provázků

3. kategorie dětské výrobky do 14 let

č. 120 Anna Šturmová a Olga Janáková, Červený Kostelec, Adventní kalendář  (+ 81 výrobků)

4. kategorie výrobky mládeže od 15 do 20 let

nebylo dostatek soutěžících

5. kategorie ostatní výrobky

č. 20 Věra Šromová, Vrchlabí, Dřevěné vánoční stromy

Miláček poroty

č. 62 Základní a mateřská škola Batňovice (pí uč. Bartoníčková)

záložky se zvířátky, malované sáčky a pouzdra na mobily

Všem oceněným gratulujeme!

Miláček publika

Letos byl nově také zvolen Miláček publika. Přítomní na vernisáži mohli zvolit jedno číslo výrobku, které se jim jevilo vhodné pro ocenění. Volby Miláčka publika se účastnilo 56 osob a nejvíce bodů - celkem 8, získalo číslo 87, které patří dospělému soutěžícímu, panu Petrovi Seifertovi z Teplic nad Metují.  Pane Seiferte, gratulujeme, posíláme Vám cenu a diplom!

Kam poputuje výtěžek

Jak jistě víte, výtěžek letošní dobročinné výstavy je určen na nákup nového sanitního vozu. Těší nás, že v prvních dnech prodejní výstavy získal Hospic Anežky České přes 20tis korun.

Další výrobky: