Šikovné ruce pro Hospic 2018

Každoroční výstava vlastnoručních výrobků

Vážení přátelé,

je jen několik dní před uzávěrkou každoroční soutěže o nejnápaditější vlastnoruční výrobek "Šikovné ruce pro hospic 2018". Letošní ročník  podpořila svým příspěvkem Nadace Umění pro zdraví. Děkujeme!

Poděkování však patří i všem účastníkům, kteří věnují svůj čas a schopnosti ve snaze přispět na dobrou věc. K dnešnímu dni po uzávěrce již máme zaregistrovaných celkem 120 účastníků (individuálních dárců i skupin) a od nich 2100 výrobků. Velice si vážíme podpory a projeveného zájmu všech přispěvatelů.

Po zkompletování registrace nás čeká vyvrcholení soutěže, kterým je jako obvykle prodejní výstava všech zaslaných výrobků. Ta bude probíhat od 6. do 12. října ve výstavní síni Městského úřadu Červený Kostelec.

Slavnostní vernisáž proběhne 5. října v 17:00 v obřadní síni Městského úřadu. Budeme se na Vás těšit.

Součástí vernisáže bude malý koncert pro radost. Vystoupí Lidmila Urbanová, Ludmila Štěpánová a Václava Štěpánová. Zazní díla Giacomo Pucciniho, Manuela de Sallase, Cesara Francka, George Bizeta, Antonia Vivaldi, Antonína Dvořáka a další.

Součástí soutěže je i kulturní akce, kterou je v tomto roce představení Divadla Víti Marčíka, "O holčičce, která se ještě nenarodila." Jedná se o příběh dědečka, který by se rád dočkal vnoučat, což mu není dopřáno. Jednoho dne k němu však začne promlouvat jeho dosud nenarozená vnučka, která by se chtěla dozvědět vše o světě a rodině, do které se má narodit.

Program „Koncert pro radost“
Obřadní síň MÚ ČK, pátek dne 5. 10. 2018

Joachim Raff: Cavatina (švýcarský Němec – novoromantik)
Jules Massenet: Meditace z opery Thais (francouzský novoromantik)