Novoměstská filharmonie hrála pro hospic

Červenokostelecké divadlo o poslední májové sobotě rozvášnila temperamentní Carmen, stejně tak i Cikánské melodie, rozezvučel dramatický Vilém Tell či Smetanův Richard III. i rozněžnil Forrest Gump či árie O mio babbino caro z Pucciniho opery Gianni Schicchi.

Zcela nezištně přijeli udělat radost posluchačům a do budoucna všem pracovníkům i těžce nemocným muzikanti z Novoměstské filharmonie, jejichž umění podpořilo rekonstrukci již dosluhující hospicové kuchyně krásnou částkou 38 987,- Kč. Tématem vyšperkovaného repertoáru nedalekého téměř profesionálního tělesa byla „Jména v hudbě“.

Sólistkou letošní sezóny NoFi je sopranistka Václava Štěpánová,                        červenokostelecká rodačka,

a koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu  - houslista

Petr Zdvihal, který si do regionu odskočil  z koncertování   na Pražském jaru.

Dvacáté výročí vedení orchestru, plného mladých lidí, kteří za     společným  muzicírováním obětavě dojíždějí i desítky či stovky kilometrů, slavil zkušený dirigent Jaroslav Rybáček.

Záběry z koncertu:

Všem účinkujícím srdečně děkujeme!

Tříkrálová sbírka 2019