Český chlapecký sbor Boni pueri pomohl kosteleckému hospici

Červenokostelecký kostel sv. Jakuba Většího byl v nedělní podvečer 28. května svědkem nevšední události. Benefičně zde vystoupil přední Český chlapecký sbor Boni pueri z Hradce Králové se svým dirigentem Mgr. Ing. Jaroslavem Šlaisem. 60 chlapců ve věku od 9 do 19 let předvedlo program, se kterým vyjíždějí na svá zahraniční turné a koncertují na nejslavnějších „prknech“ světa.

První část programu byla zaměřena klasicky, zazněly např. části z Dvořákovy Mše D-dur nebo Mozartovy Korunovační mše C-dur, Cacciniho a Gounodovo Ave Maria, Rejchovo Te Deum nebo Händelovo Hallelujah z oratorie Mesiáš. Na závěr této části zazněla Smetanova Vltava a sbor z opery Prodaná nevěsta Proč bychom se netěšili. Tato část koncertu byla velmi jímavá a povznášející, publikum oceňovalo průzračnou harmonii a čisté nádherné chlapecké hlásky.

Foto z archivu Boni pueri

Ve druhé části programu chlapci převlečeni pro změnu do tmavého stejnokroje zazpívali směs ze světových filmových melodií obohacenou o takřka geniální choreografii, která skvěle pobavila. Obecenstvo plulo na Titaniku, ocitlo se v pralese, sdílelo dobrodružství s agentem 007 Jamesem Bondem, Tomem Cruisem v Mission Impossible nebo Růžovým panterem. I fanoušci science fiction si přišli na své při melodiích z filmu 2001: Vesmírná odysea nebo Hvězdné války a zklidnili se při nádherné Morriconeho hudbě z filmu Misie.

Poslední  část koncertu vyplnily světové lidové písně – ruská, indonéská, americká, brazilská apod.

Kostelečtí občané jsou právem hrdi, že se mezi koncertní sestavou Boni pueri neztratil ani červenokostelecký spoluobčan - nadaný dvanáctiletý Pavlík Tomek, který je dokonce značně využívaným sólistou. Všichni účinkující, včetně bravurního doprovodu klavíristy MgA. Roberta Fuchse,  si právem vysloužili nadšený Standing ovation.

Děkujeme za podporu Ing. Jaroslavu Nádvorníkovi z Hradce Králové, paní Mgr. Věře Adámkové z Červeného Kostelce, Jiřímu Jakubíkovi z Oder a firmě Orgatex Náchod s.r.o. Výtěžek přes 50tis korun bude použit na pořízení nového nábytku v pokojích pacientů hospice. Všem srdečně děkujeme!