Cena Diecézní katolické charity Hradec Králové 2017

U příležitosti 25. výročí charity v Královéhradecké diecézi byli oceňováni její pracovníci a dobrovolníci. Za Oblastní charitu Červený Kostelec byly nominovány dvě pracovnice.

Ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar nominoval paní Martu Špulákovou, ošetřovatelku v Hospici Anežky České, která pracuje v charitě již 23 let a s velkou láskou a trpělivostí pečuje o nemocné. Na jejím přístupu k pacientům je vidět, že práce je pro ni především posláním. Do kolektivu přináší jemný, nevtíravý, ale za to velmi trefný humor, který mají rádi pacienti i kolegové.

Druhou nominovanou byla paní Eva Řezníčková, ošetřovatelkav Hospici Anežky České. Paní Eva Je vynikajícím člověkem, který přirozeně, ochotně a empaticky pomáhá potřebným lidem s jakýmkoliv problémem nebo handicapem. V hospici citlivě doprovází nemocné v závěrečném stádiu nevyléčitelné nemoci již od roku 1998.

Během oslav 25. výročí Diecézní katolické charity Hradec Králové 2. června v Neratově, byla paní Eva Řezníčková oceněna stříbrným charitním křížem a paní Marta Špuláková zlatým charitním křížem.

Oběma oceněným blahopřejeme, děkujeme jim za jejich dosavadní práci a do dalších let přejeme neutuchající životní elán

Nový sanitní vůz pro Hospic Anežky české