10. charitní ples

„U nás v Brně takový plesy nejsou.“ – student Honza z Brna

V sobotu 10. listopadu v osm hodin večer za hudebního doprovodu hronovské kapely Relax Band byl v červenokostelecké Sokolovně zahájen jubilejní 10. charitní ples, který i v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československé republiky proběhl v prvorepublikovém stylu. Protože slaví-li se, ať je to dvojnásob. K atmosféře prvních desetiletí 20. století velmi přispěli manželé Linda a Jakub Kůrkovi z Prahy, kteří kromě jiného věnovali fotografie známých prvorepublikových herců k výzdobě sálu. Dobové fotografie Červeného Kostelce a okolí poskytl k další výzdobě také pan Oldřich Nermuť.

Slavnostní náladu umocnilo předtančení špičkové taneční dvojice Františka Kopeckého a Petry Stehnové z taneční školy Vavruška Praha. Značný úspěch u publika si však vysloužilo i volné sdružení žen ze Skalice u Hradce Králové, „Sestry Chalupovy“, které připravily módní přehlídku dobových šatů k různým příležitostem proloženou taneční choreografií. Toto vystoupení nazvané příhodně „Elegance 1. republiky“ se důstojně zhostilo svého jména. Moderování průběhu plesu se pak ujali manželé Eva Hrušková a Jan Přeučil, který tak potvrdil příslib účasti již z minulého roku.

Velmi nás těší hojná účast a až do rána roztančený sál. Jsme rádi, že charitní ples ani po deseti letech neztrácí nic ze své atraktivity. Výtěžek plesu prozatím činí 130 700 Kč a bude věnován na zakoupení nového vozu pro terénní práci zdravotních sestřiček z Mobilního hospice Anežky České.

Závěrem poděkování. To patří všem účinkujícím, tanečníkům, kapele i moderátorům, kteří návštěvníkům zpříjemňovali celý večer. Za výzdobu děkujeme především práci pečovatelek z charitní pečovatelské služby Červený Kostelec, které mají značný podíl na podobě jak sálu, tak i předsálí. Velké poděkování patří také všem dobrovolníkům, kteří se po celý večer starali o hladký průběh plesu a byli všude tam, kde to bylo zapotřebí. Charitní ples byl velkým společným dílem a přispěli k němu i návštěvníci – nejen svou účastí, ale mnohdy i ochotou přidat se k dobovému tématu plesu.

Děkujeme, že jste si ples užili s námi!

• • • VSTUP DO GALERIE • • •