Tříkrálový koncert 2018

7.1.2018 17:00 7.1.2018 18:15

Srdečně vás zveme na Tříkrálový koncert "Talent našich sousedů aneb Vánoční mše lokálních skladatelů". Koncert se uskuteční v Kostel sv. Jakuba Staršího v Červeném Kostelci v neděle 7. 1. 2018 v 17:00 hodin.

Světovou tvorbu během večera zastoupí Divertimento D dur Wolfganga Amadea Mozarta, světově proslulou, avšak českou hudbu pak Romance pro housle a orchestr Antonína Dvořáka. Jedinečnost koncertu tkví zejména v provedení dvou vánočních mešních celků autorů narozených v okruhu pouhých deseti kilometrů od Červeného Kostelce. Z pera hronovského rodáka Jana Křtitele Knahla, Dvořákova současníka, vzešla Missa pastoralis, zkomponovaná na klasické latinské liturgické texty. Jaroslav Celba, který dal svou hudbou atmosféru našemu dětství (Pohádky z mechu a kapradí, O makové panence, Štaflík a Špagetka), jako správný náchodský rodák složil na slova místního patriota Libora Volného originální Náchodskou vánoční mši.

Účinkují Smíšené pěvecké sbory Dalibor z Hronova a Hron z Náchoda. Hraje Komorní orchestr Slávy Vorlové Náchod pod taktovkou Josefa Vlacha. Délka představení: 75 min.