Seznam článků

V úterý 12. března v historické budově Slezského zemského muzea převzala čestné uznání poroty Hana Richter, pracovnice Hospice Anežky České, za svůj snímek „Hledání ztraceného času.“ Oceněná fotografie byla zaslána do soutěže „Můj svět“ pořádané Charitou Opava pro pracovníky a klienty charitních organizací. Ze zaslaných snímků byly odbornou porotou vybrány ty nejlepší do putovní výstavy, která bude prezentována v různých městech po celé České republice.

Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy, Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, ve složení Petr Špaček, Jan Zemen, Matěj Štěpánek a Ivan Vokáč zahraje pro Hospic Anežky České v úterý 17.října 2023 od 19 hodin v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

V pořadí 10. ročník Běhu pro hospic Anežky České v Červeném Kostelci se nově uskutečnil pod hlavičkou běžeckého seriálu Mizuno Primátor CUP. Ještě několik dní před akcí se zdálo, že na sobotní dopoledne nemusí přát počasí.  Ani nepřiznivá předpověď účastníky neodradila, a tak jsme se mohli těšit z krásného počtu účastníků.

„Pro každého z nás Pán připravil cestu. Tu cestu, která je na míru pro nás. A to si začínáme víc a víc uvědomovat, když už máme kus té cesty za sebou. Vzpomínám na den svěcení, které bylo pro každého z nás jiné, ale vrcholilo naše ‚těšení se‘ na kněžství. Své kněžství však nežijeme jen pro sebe. Dostali jsme ho pro službu druhým,“ pronesl Josef Socha, emeritní generální vikář královéhradecké diecéze, při komorní mši ve Svatováclavské kapli při katedrále sv. Víta v Praze. Děkovná mše svatá proběhla při příležitosti setkání kněží vysvěcených před 50 lety. V Hospici Anežky České nás toto výročí těší obzvlášť proto, že jedním z oslavenců je i Alois ‚Lojzík‘ Špulák, který již 24 let slouží v hospici jako duchovní a za svou službu doprovodil tisíce umírajících, kteří měli zájem u duchovní péči.

Centrum sv. P. Pia bylo postupně plánováno a budováno během posledních deseti let. Cílem je poskytovat komplexní péči lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci z důvodu stáří, nemoci či zdravotního postižení. Areál je tvořen několika stavbami, ve kterých jsou poskytovány terénní i ambulantní sociální a zdravotní služby, a byl pojmenován po italském knězi, pateru Piovi z Pietrelciny, který proslul svou péčí o nemocné a trpící.

Přijďte si prohlédnout dokončené Centrum sv. P. Pia v sobotu 17. 6. 2023. Komplex budov se zdravotními a sociálními službami je budován od roku 2018 v několika etapách. V průběhu června byly dokončeny poslední dvě z nich - stavba chráněných bytů a zahrada uprostřed areálu.

„Troufnu si říct, že na tak malé město, jako je Červený Kostelec máme velmi nadstandardní služby. Mnohdy ani okresní a krajská města nemají tak velikou nabídku služeb, jako máme zde,“ řekla Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České na přednášce během Noci Kostelů. Zájemcům v prostorách Žižkova sboru v Červeném Kostelci představila stručnou historii a celek poskytovaných zdravotních a sociálních služeb, jejich provázanost a rozdíly.

V pořadí již 10. ročník benefiční sportovní akce "Běh pro hospic" se odehraje v Červeném Kostelci 16. 9. 2023. Přijďte si zaběhat a podpořit hospicovou péči v Královéhradeckém kraji.

Oblastní charita Červený Kostelec srdečně zve na konferenci paliativní péče pro všechny zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. Tematické zaměření příspěvků je na vzájemnou spolupráci mezi multidisciplinárním týmem, ošetřujícími lékaři a sociálními službami. Cílem je na příkladech z praxe poukázat na význam komunikace a jejího přínosu pro pacienta, pečující osoby i chod týmu.