Seznam článků

Prvním lednový víkend přinesl do ulic Červeného Kostelce a okolních obcí a měst docela příznivé počasí. Řada skupinek Tří králů vyšla s požehnáním do ulic měst a mezi domy obcí, aby u prahů domácností předali poselství o narození Božího syna, lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

V neděli 7. ledna 2018 v 17 hodin uspořádala Oblastní charita Červený Kostelec spolu s Římskokatolickou farností Červený Kostelec Tříkrálový koncert s názvem

"Talent našich sousedů aneb Vánoční mše lokálních skladatelů“ v kostele sv. Jakuba Většího.

Veselí, tanec, zpěv, hodování, spousta výher i hvězdné obsazení moderace i předtančení. Plesová sezóna v Červeném Kostelci byla zahájena tradičním Charitním plesem, který již podeváté rozpohyboval kosteleckou sokolovnu, a to během svatomartinského večera.

V sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar. Gratulujeme!

Již několik let pořádá Církev bratrská v Náchodě v prostorách svého sboru Dobročinný bazar. Letošní podzimní byl určen pro Hospic Anežky České a Mobilní hospic Anežky České, kde potřebují nový sanitní vůz. Výtěžek byl skutečně úžasný 121.000 Kč pro hospicovou péči! Velmi děkujeme!!

Nevšední atmosféru mohli okusit všichni, kdo přišli v páteční podvečer 6. října do obřadní síně v Červeném Kostelci, kde se konala slavnostní vernisáž výstavy Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem. Výtěžek z prodeje výrobků je určen na nový sanitní vůz pro Hospic Anežky České. Zveme vás na výstavu, kde můžete nakoupit již vánoční dárky.

V sobotu 23. 9. 2017 proběhl v Červeném Kostelci 4. ročník Běhu pro hospic pořádaný Oblastní charitou Červený Kostelec. Závod byl v letošním roce zařazen do seriálu veřejných běhů Primátor Cup. I přes sychravé počasí se běhu zúčastnil rekordní počet - 555 závodníků včetně 160 dětí.

Vážení přátelé,

dvanáctý ročník soutěže "Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb Lidé lidem" je již  v proudu. Přinášíme Vám další informace, jak soutěž probíhá. Co myslíte, podaří se opět uskutečnit výstavu? Každý den vyhlížíme listonošku, zda přinese opět nějaký balíček nebo zda nás někdo se svým výrobkem navštíví. Čtěte dál. Děkujeme za účast všem soutěžícím a držíme palce pro vaše vyhodnocení!!! Velmi všem děkujeme!

Informační bulletin Oblastní charity Červený Kostelec číslo 1/2017 a informační bulletin Hospice Anežky České číslo 1/2017 obsahují chybu textu DMS.

U příležitosti 25. výročí charity v Královéhradecké diecézi byli oceňováni její pracovníci a dobrovolníci. Za Oblastní charitu Červený Kostelec byly nominovány dvě pracovnice.