Seznam článků

Červenokostelecké divadlo o poslední májové sobotě rozvášnila temperamentní Carmen, stejně tak i Cikánské melodie, rozezvučel dramatický Vilém Tell či Smetanův Richard III. i rozněžnil Forrest Gump či árie O mio babbino caro z Pucciniho opery Gianni Schicchi.

Pivovar Primátor Náchod na své akci Den piva věnoval jeden stánek se svými produkty Hospici Anežky České. Na péči v hospici přispívali také kolemjdoucí návštěvníci akce.

Dovolujeme si Vám oznámit, že letos proběhne již dvanáctý ročník tradiční soutěže „ Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2018 aneb lidé lidem“ o nejnápaditější vlastnoruční výrobek pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Výtěžek ze všech aktivit tohoto projektu pomůže zajistit vybavení potřebné pro hospicovou péči.

Prvním lednový víkend přinesl do ulic Červeného Kostelce a okolních obcí a měst docela příznivé počasí. Řada skupinek Tří králů vyšla s požehnáním do ulic měst a mezi domy obcí, aby u prahů domácností předali poselství o narození Božího syna, lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

V neděli 7. ledna 2018 v 17 hodin uspořádala Oblastní charita Červený Kostelec spolu s Římskokatolickou farností Červený Kostelec Tříkrálový koncert s názvem

"Talent našich sousedů aneb Vánoční mše lokálních skladatelů“ v kostele sv. Jakuba Většího.

Veselí, tanec, zpěv, hodování, spousta výher i hvězdné obsazení moderace i předtančení. Plesová sezóna v Červeném Kostelci byla zahájena tradičním Charitním plesem, který již podeváté rozpohyboval kosteleckou sokolovnu, a to během svatomartinského večera.

V sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar. Gratulujeme!

Již několik let pořádá Církev bratrská v Náchodě v prostorách svého sboru Dobročinný bazar. Letošní podzimní byl určen pro Hospic Anežky České a Mobilní hospic Anežky České, kde potřebují nový sanitní vůz. Výtěžek byl skutečně úžasný 121.000 Kč pro hospicovou péči! Velmi děkujeme!!

Nevšední atmosféru mohli okusit všichni, kdo přišli v páteční podvečer 6. října do obřadní síně v Červeném Kostelci, kde se konala slavnostní vernisáž výstavy Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem. Výtěžek z prodeje výrobků je určen na nový sanitní vůz pro Hospic Anežky České. Zveme vás na výstavu, kde můžete nakoupit již vánoční dárky.

V sobotu 23. 9. 2017 proběhl v Červeném Kostelci 4. ročník Běhu pro hospic pořádaný Oblastní charitou Červený Kostelec. Závod byl v letošním roce zařazen do seriálu veřejných běhů Primátor Cup. I přes sychravé počasí se běhu zúčastnil rekordní počet - 555 závodníků včetně 160 dětí.