Seznam článků

Informační bulletin Oblastní charity Červený Kostelec číslo 1/2017 a informační bulletin Hospice Anežky České číslo 1/2017 obsahují chybu textu DMS.

U příležitosti 25. výročí charity v Královéhradecké diecézi byli oceňováni její pracovníci a dobrovolníci. Za Oblastní charitu Červený Kostelec byly nominovány dvě pracovnice.

Červenokostelecký kostel sv. Jakuba Většího byl v nedělní podvečer 28. května svědkem nevšední události. Benefičně zde vystoupil přední Český chlapecký sbor Boni pueri z Hradce Králové se svým dirigentem Mgr. Ing. Jaroslavem Šlaisem. 60 chlapců ve věku od 9 do 19 let předvedlo program, se kterým vyjíždějí na svá zahraniční turné a koncertují na nejslavnějších „prknech“ světa.

V pátek 28. dubna 2017 přivítalo kostelecké i přespolní občanstvo uskupení ochotnických herců, které předvedlo další z nesmrtelných divadelních her génia Járy Cimrmana.

Hospic Anežky České získal padesát tisíc korun díky účastníkům charitativní soutěže o nejvyšší počet kroků „Každý krok pomáhá“ a díkyOborové zdravotní pojišťovně, která akci zorganizovala.

V průběhu roku 2016 schválilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci svého programu Obnova a rozvoj materiálně technické základny sociálních služeb 2007-2018 náš projekt výměny lůžkového výtahu v Hospici Anežky České.

Ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar přijal 20. března 2017 spolu s dalším zástupcem charity pozvání do nedaleké firmy Saar Gummi Czech, s.r.o., která je již od roku 2001 významným dárcem a podporovatelem Hospice Anežky České.

Dovolujeme si Vám oznámit, že letos proběhne již dvanáctý ročník tradiční soutěže „ Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem“ o nejnápaditější vlastnoruční výrobek pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Výtěžek ze všech aktivit tohoto projektu pomůže zajistit vybavení potřebné pro hospicovou péči.

V pátek 6. Ledna 2017 v 18 hodin uspořádala naše Oblastní charita Červený Kostelec společně s Římskokatolickou farností Červený Kostelec zdařilý Tříkrálový koncert, který byl ku prospěchu všech zúčastněných. Z řad zpěváků jsme obdrželi pochvalu za dobré přijetí a péči o účinkující.

Přestože byl tuhý mráz, objevilo se o prvním lednovém víkendu v ulicích Červeného Kostelce a okolních obcí a měst řada skupinek Tří králů, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Velmi děkujeme všem, kteří přispěli darem do sbírky. Děkujeme též všem koledníkům za jejich službu! Výsledky naleznete zde